Karting trka „Autokomerc 2017“ – Priznanje najmladjem, 5. godišnjem Dušanu Amanoviću

23. мај, 2017. #

Uzbudljiv takmičarski dan na stazi Autokomerc Karting Centra

  • Održana druga trka Otvorenog prvenstva S.S.K.S –

 

U nedelju, 21. maja održana je, druga po redu, međunarodna  trka Otvorenog prvenstva Srpskog sportskog karting saveza – Autokomerc 2017. Na stazi Autokomerc Karting Centra vodila se žestoka borba među vozačima u 6 klasa, u okviru dva ciklusa trka. Ljubitelji karting sporta uživali su u prelepom nedeljnom danu i uzavreloj takmičarskoj atmosferi, bodreći vozače  koji su pokazali fantastično majstorstvo u vožnji kartinga. Gosti iz inostranstva učinili su takmičenje još atraktivnijim i konkurentnijim, a sam karting sport, osim masovnosti, sada se zaista može pohvaliti i vrhunskim kvalitetom trkačke sezone.

 

U okviru dve trke takmičili su se vozači u 6 klasa: Klasa I – BAMBINI; Klasa II – MINI, Klasa III – KF3, Klasa IV – Formula A; Klasa V – KZ 2; Klasa VI – Sport Production.

Uzbudljiv takmičarki dan i fantastično sportsko druženje na stazi Autokomerc Karting Centra završeno je uručenjem trofeja najboljim karting vozačima. Specijalno priznanje  uručeno je i najmlađem takmičaru trke, Dušanu Amanoviću, koji je sa svojih 5 godina postigao zavidan rezultat.

 

Domaćin trke – Autokomerc Karting Centar čestita vozačima koji su postigli najbolje rezultate i ovenčali se peharima i medaljama. Želimo im puno uspeha do kraja trkačke sezone!

Rezultati druge međunarodna karting trke  Otvorenog prvenstva S.S.K.S – „Autokomerc 2017“:

 

Trka I

 

Klasa 1

  1. Petar Bogatinovski – R. Makedonija – ASK „Crvena Zvezda“
  2. Matija Rašić – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing team“
  3. Andrej Dobrota – R. Srbija – Sportico Racing Team
  4. Dusan Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“
  5. Lazar Jocović – R. Srbija – SAMKK „021“

 

 

 

 

 

Klasa 2

  1. Ognjen Trišić – R. Srbija – „Autokomerc Racing team“
  2. Andrej Petrović – R. Srbija – „Autokomerc Racing team“
  3. Igor Tešević – R. Srbija – AKK „Crvena Zvezda“
  4. Luka Marković – R. Srbija – KSK Jagodina
  5. Milica Vojvodić – R. Srbija – SAMKK „021“
  6. Angelina Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“
  7. Dimitrije Kovačević – R. Srbija – VID Racing Team

 

 

Klasa 3

  1. Uroš Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
  2. Vuk Slijepčević – R. Srbija – LION kart Racing Team
  3. Nemanja Vidanović – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing Team“
  4. Andrej Jašić – R. Srbija – Fokus BB
  5. Dunja Đurđević – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing Team“

 

Klasa 4

  1. Miroslav Marković – R. Srbija – KSK „Jagodina“
  2. Ivan Obradović – R. Srbija – Fokus BB
  3. Vladan Jakovljević – R. Srbija – Zastava Racing Team
  4. Antonio Turkalj – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić

 

Klasa 5

 

  1. Luka Vojnić Purčar – R. Srbija – LION Kart Factory Team
  2. Gorčin Kecojević – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
  3. Saša Milosavljević – R. Srbija – KSK „Jagodina
  4. Tomislav Vojnić Purčar – R. Srbija – LION Kart Factory Team
  5. Marko Nikšić – R. Srbija – GAGA Racing Team
  6. Vukašin Škrbić  – R. Srbija – KK „Auto Mika Racing Team“

 

 

 

 

 

Klasa 6

  1. Igor Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
  2. Nenad Mećavin – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
  3. Dragan Petrović – R. Srbija – VID Racing Team
  4. Petar Janković – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
  5. Vuk Stojaković – R. Srbija – GAGA Racing Team

 

 

TRKA II

 

Klasa 1

  1. Petar Bogatinovski – R. Makedonija – ASK „Crvena Zvezda“
  2. Lazar Jocović – R. Srbija – SAMKK „021“
  3. Matija Rašić – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing team“
  4. Dusan Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“
  5. Andrej Dobrota – R. Srbija – Sportico Racing Team

 

Klasa 2

  1. Andrej Petrović – R. Srbija – „Autokomerc Racing team“
  2. Ognjen Trišić – R. Srbija – „Autokomerc Racing team“
  3. Igor Tešević – R. Srbija – AKK „Crvena Zvezda“
  4. Luka Marković – R. Srbija – KSK Jagodina
  5. Milica Vojvodić – R. Srbija – SAMKK „021“
  6. Dimitrije Kovačević – R. Srbija – VID Racing Team
  7. Angelina Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“

 

 

Klasa 3

  1. Uroš Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
  2. Vuk Slijepčević – R. Srbija – LION kart Racing Team
  3. Nemanja Vidanović – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing Team“
  4. Andrej Jašić – R. Srbija – Fokus BB
  5. Dunja Đurđević – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing Team“

 

 

 

Klasa 4

  1. Miroslav Marković – R. Srbija – KSK „Jagodina“
  2. Ivan Obradović – R. Srbija – Fokus BB
  3. Vladan Jakovljević – R. Srbija – Zastava Racing Team
  4. Antonio Turkalj – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić

 

 

Klasa 5

 

  1. Luka Vojnić Purčar – R. Srbija – LION Kart Factory Team
  2. Gorčin Kecojević – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
  3. Tomislav Vojnić Purčar – R. Srbija – LION Kart Factory Team
  4. Marko Nikšić – R. Srbija – GAGA Racing Team
  5. Saša Milosavljević – R. Srbija – KSK „Jagodina“
  6. Vukašin Škrbić  – R. Srbija – KK „Auto Mika Racing Team“

 

Klasa 6

  1. Igor Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
  2. Petar Janković – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
  3. Dragan Petrović – R. Srbija – VID Racing Team
  4. Vuk Stojaković – R. Srbija – GAGA Racing Team
  5. Nenad Mećavin – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić.

 

Kada je reč o plasmanu karting klubova, rezultati nakon dve trke su sledeći:

 

Trka 1.

  1. KSK “Jagodina” – 66 bodova
  2. AMKSK “Autokomerc racing team” – 52 boda
  3. KK “Lion kart factory team” – 47 bodova

 

Trka 2.

  1. KSK “ Jagodina” – 60 bodova
  2. AMKSK”Autokomerc racing team” – 47 bodova
  3. KK”Lion kart factory team” – 47 bodova

Galerija slika

Članci iz iste kategorije