Dakar reli 2017 – Sagmajster 78. na 40 stepeni ( 22. u klasi )…

13. јануар, 2017. #

Dok je ledena zima okovala naše područje na drugom kraju sveta, u SAN JUANU, u Argentini, živa u termometru dostiže i podeljak 40 !

Upravo to javljaju naše kolege novinari a takodje i o sve boljem učinku našeg predstavnika GABORA SAGMAJSTERA, koji  se sa svojim starim motociklom „ktm 450 replica“, probio na 78. mesto u generalnom plasmanu, dok je u svojoj klasi MARATON, na 22. mestu !

Etapa broj 10 je bila teška i malerozna za mnoge. Nažalost, najgore je prošao Mariborčanin SIMON MARČIĆ, koji je je u sudaru sa „pežoom“ STEFANA PETERHANSELA slomio nogu i sada je u bolnici. Taj incident je mnoge podsetio na  neke ne baš sportske poteze favorizovanog Francuza. Jučerašnja etapa je iz trke za visok plasman potpuno izbacila poznatog finskog reli asa MIKO HIRVONENA, sa „minijem“. On je imao sudar sa kamionom, onda se potpuno izgubio i najzad nasukao na jednom peščanom uzvišenju, sa sva četiri točka u vazduhu i potpuno bez izgleda da sa svojim suvozačem pokrene automobil. Sada je na 14. mestu i za liderom u kategoriji kasni 5 sati i 36 minuta.

U kategoriji kvadova, posle etape 10, mladi 25. godišnji Rus SERGEJ KARYAKIN ima prednost od 21 minut i jedini rival mu je CASALE jer DUTRIE zaostaje čak više od 3 sata.

U teškoj kategoriji sledi konačan obračun RUSA , NIKOLAEVA i SOTNIKOVA sa ekipom „iveka“ iz Holandije, koju predvodi DE ROOY.

Današnja 11. etapa je dugačka 759 km i ima brzinski ispit od 288km.


Generalni poredak posle desete etapeMotocikli (prvih deset)
1 SUNDERLAND SAM (GBR) KTM 450 RALLY REPLICA 28h07m59s
2 WALKNER MATTHIAS (AUT) KTM 450 RALLY REPLICA 05m00s 28h38m00s +30m01s
3 FARRES GUELL GERARD (ESP) KTM 450 RALLY 28h46m42s +38m43s
4 VAN BEVEREN ADRIEN (FRA) YAMAHA WR450F 28h49m56s +41m57s
5 BARREDA BORT JOAN (ESP) HONDA CRF450RALLY 01h01m00s 29h01m46s +53m47s
6 RENET PIERRE ALEXANDRE (FRA) HUSQVARNA FR 450 RALLY 29h03m23s +55m24s
7 GONÇALVES PAULO (PRT) HONDA CRF450RALLY 48m20s 29h08m10s +01h00m11s
8 DE SOULTRAIT XAVIER (FRA) YAMAHA WR 450 F 09m00s 29h40m54s +01h32m55s
9 CAIMI FRANCO (ARG) HONDA CRF450 RALLY 01h05m00s 29h45m56s +01h37m57s
10 SVITKO STEFAN (SVK) KTM 450 RALLY REPLICA 01h00m00s 29h56m44s +01h48m45sAutomobili (prvih deset)1 PETERHANSEL STÉPHANE (FRA)/COTTRET JEAN PAUL (FRA) PEUGEOT 3008 DKR – 14m13s 24h58m43s
2 LOEB SEBASTIEN (FRA)/ELENA DANIEL (MCO) PEUGEOT 3008 DKR 25h04m33s +05m50s
3 DESPRES CYRIL (FRA)/CASTERA DAVID (FRA) PEUGEOT 3008 DKR 25h24m23s +25m40s
4 ROMA NANI (ESP)/HARO BRAVO ALEX (ESP) TOYOTA HILUX 25h59m38s +01h00m55s
5 DE VILLIERS GINIEL (ZAF)/VON ZITZEWITZ DIRK (DEU) TOYOTA HILUX 26h41m37s +01h42m54s
6 TERRANOVA ORLANDO (ARG)/SCHULZ ANDREAS (DEU) MINI JOHN COOPER WORKS RALLY 26h44m04s +01h45m21s
7 GARAFULIC BORIS (CHL)/PALMEIRO FILIPE (PRT) MINI ALL 4 RACING 28h25m17s +03h26m34s
8 PRZYGONSKI JAKUB (POL)/COLSOUL TOM (BEL) MINI ALL4 RACING 28h52m23s +03h53m40s
9 DUMAS ROMAIN (FRA)/GUEHENNEC ALAIN (FRA) PEUGEOT 3008 DKR 28h56m26s +03h57m43s
10 AL QASSIMI SHEIKH KHALID (ARE)/MAIMON PASCAL (FRA) PEUGEOT 2008 DKR 01h11m00s 29h23m00s +04h24m17s

Kvadovi (prvih sedam)
1 KARYAKIN SERGEY (RUS) YAMAHA RAPTOR 700 34h38m33s
2 CASALE IGNACIO (CHL) YAMAHA RAPTOR 700 34h59m38s +21m05s
3 COPETTI PABLO (ARG) YAMAHA RAPTOR 700 38h12m54s +03h34m21s
4 HANSEN SANTIAGO (ARG) HONDA TRX700XX 13m30s 38h52m16s +04h13m43s
5 SONIK RAFAL (POL) YAMAHA RAPTOR 700 23m00s 39h47m45s +05h09m12s
6 DA COSTA BRUNO (FRA) YAMAHA QUADDY 700 RAPTOR 01h01m00s 39h51m58s +05h13m25s
7 DOMASZEWSKI DANIEL (ARG) HONDA TRX 700XX 40h36m28s +05h57m55sKamioni (prvih deset)1 NIKOLAEV EDUARD (RUS)/YAKOVLEV EVGENY (RUS)/RYBAKOV VLADIMIR (RUS) KAMAZ 4326 23h27m12s
2 SOTNIKOV DMITRY (RUS)/LEONOV IGOR (RUS)/AKHMADEEV RUSLAN (RUS) KAMAZ 4326 23h32m27s +05m15s
3 DE ROOY GERARD (NLD)/TORRALLARDONA MOISES (ESP)/RODEWALD DAREK (POL) IVECO POWERSTAR 4X4 23h51m29s +24m17s
4 VILLAGRA FEDERICO (ARG)/YACOPINI ADRIAN ARTURO (ARG)/TORLASCHI RICARDO ADRIAN (ARG) IVECO POWERSTAR 4X4 24h24m59s +57m47s
5 DE BAAR PASCAL (NLD)/DE GRAAFF WOUTER (NLD)/ROESINK MARTIN (NLD) RENAULT TRUCKS K520 24h45m59s +01h18m47s
6 VERSLUIS PETER (NLD)/PRONK MARCEL (NLD)/KLEIN ARTUR (DEU)MAN H51 24h59m15s +01h32m03s
7 VASILEVSKI ALEKSANDR (BLR)/VIKHRENKA DZMITRY (BLR)/ZAPAROSHCHANKA ANTON (BLR) MAZ 5309RR 25h30m43s +02h03m31s
8 SUGAWARA TERUHITO (JPN)/SUGIURA HIROYUKI (JPN) HINO 500 SERIES 25h42m09s +02h14m57s
9 MARDEEV AIRAT (RUS)/BELYAEV AYDAR (RUS)/SVISTUNOV DMITRIY (RUS) KAMAZ 4326 25h43m36s +02h16m24s
10 LOPRAIS ALES (CZE)/TOMÁNEK JAN (CZE)/STROSS JIRI (CZE) TATRA PHOENIX 26h10m49s +02h43m37s

Galerija slika

Članci iz iste kategorije