ETCC Manji Kur, Francuska – Lalušić perfektan na startu, u cilju 5.

10. јул, 2016. #

Malo ko je očekivao da će Novosadjanin MLADEN LALUŠIĆ biti najbolji na startu prve ETCC trke na poznatom MANJI KURU. Crni „seat leon rejser“ je startovao kao da je u pitanju formula jedan pa se LALUŠIĆ već posle nekoliko stotina metara našao na ČETVRTOJ POZICIJI a na startu je imao poslednje, osmo mesto u klasu SUPER 2000. Ispred njega su posle tog briljantnoig starta bili RIKHARD, FULIN i NADJ.

Otprilike puna dva kruga je MLADEN odolevao napadima domaćeg vozača ŠOME, ali je morao da prepusti četvrtu poziciju tom automobilisti koji verovatno od svih najbolje poznaje krivine i mesta kočenja na MANJI KURU. Kada su ljubitelji sporta u Srbiji očekivali da će crni „seat“ sačuvati peto mesto LALUŠIĆ je odjednom „izgubio gas“ i vrlo brzo se našao na samom začelju svoje klase.

Zahvaljujući odustajanjima ŠRAJBERA i RIKLIJA, a i MOTE, MLADEN LALUŠIĆ je prvu trku u MANJI KURU završio kao peti i osvojio je 4 boda.Druga trke je u 12.3o ( prenos na EUROSPORTU 2 ).